BKT kompaniyasi DLG-APPROVED sifat belgisini oldi: AGRIMAX V-FLECTO shinalari tabiiy sharoitda o'tkaziladigan va laboratoriya sinovlarida yuqori natijalarga erishdi
04.12.2023
Seregno (MB), Italiya, 2023-yilning noyabri — Tuproqning zichligini kamaytirish, yoqilg'i sarfini pasaytirish, o'z-o'zini tozalash qobiliyati va foydalanishdagi oddiylik – mana bu foyda keltiradigan bo'lib chiqqan o'sha jihatlar. BKT kompaniyasi AGRIMAX V-FLECTO shinalarining tabiiy sharoitda o'tkaziladigan sinovlar chog'ida namoyish etilgan ajoyib tavsifnomalari tufayli DLG mustaqil nemis testdan o'tkazish instituti ularga DLG-APPROVED sifat belgisini berdi.
OTR shinalarni ishlab chiqarishda jahon yetakchisi bo'lgani holda BKT kompaniyasi AGRIMAX V-FLECTO ning quvvatli traktorlar uchun texnologiya va unumdorlikning yuqori talablariga mos kelish qobiliyatini belgilaydigan ahamiyatli e'tirofga sazovor bo'ldi. Xususan, VF650/65 R42 va VF540/65 R30 namunaviy o'lchamdagi AGRIMAX V-FLECTO ikkita shinasu tabiiy sharoitda o'tkazilgan "Resurslarni tejash" va "Foydalanishdagi oddiylik" DLG sinov modullarida yuksak natijalarga erishdi.
Testdan o'tkazish jarayonida AGRIMAX V-FLECTO shinalari Fendt 724 Vario (Gen6) va Fendt Vario 828 traktorlarida qattiq sinovlarga uchratildi. Tabiiy sharoitda o'tkaziladigan sinovlar tuproq relyefi va zichlanishiga ta'sirini aniq o'lchashni ta'minlagan holda shinalar izi maydonini va turli chuqurlikdagi tuproqqa bosimni baholashni o'z ichiga oladi.
Bir vaqtning o'zida laboratoriya sinovlarida shinalarning matashish tavsifnomalari, yoqilg'i sarfi va o'z-o'zini tozalash xususiyatlari baholandi. Ushbu kombinatsiyalangan yondashuv turli xil ekspluatatsiya qilish sharoitlarida shinalarning tavsifnomalarini har tomonlama va aniq baholashni olishga imkon berdi.
Nima zo'r taassurot qoldirmoqda? Tabiiy sharoitda o'tkaziladigan va laboratoriya sinovlarida shinalar  tuproq bilan kontakt qilishning kengroq maydonini namoyish etdi, bu esa tayanch bosimining pasayishiga va natijada tuproq  zichlanishining pasayishiga olib keldi. 0,6 bar shinalardagi bosimda AGRIMAX V-FLECTO sinovdan o'tgan boshqa shinalar, jumladan, premial va byudjet brendlari va tuproq bilan kontakt qilish joyining eng past chuqurligiga nisbatan 16%ga kamroq tuproqqa bosimni ko'rsatdi. Bu ekologik barqaror qishloq amaliyoti uchun juda muhim bo'lgan tuproq zichlanishining sezilarli darajada pasayishiga olib keldi.
BKT shinalaridan foydalanish yoqilg'ini sezilarli darajada tejashga imkon beradi. Raqobatchilar orasida eng kam samarali VF shinalari bilan solishtirganda, BKT shinalari yoqilg'i sarfini taxminan 5% ga kamaytiradi. Bir gektar yerni haydash taxminan 2 soat davom etishi, odatdagi ish kuni 8 soat davom etishini hisobga olsak, kuniga 15 gektargacha yerga ishlov berish mumkin. Bu AGRIMAX V-FLECTO har kuni traktor uchun taxminan 15 litr yoqilg'ini tejash imkonini berishini bildiradi.
Ushbu yoqilg'i tejamkorligini yiliga ish kunlari soniga ko'paytirish, ayniqsa, bir nechta mashinalarni ekspluatatsiya qiluvchi pudratchilar uchun sezilarli iqtisodiy foyda keltiradi. Masalan, 30 ta mashinadan foydalangan holda, har bir traktor uchun kuniga 15 litr tejaladi, bu 30 ta traktordan iborat parki uchun kuniga 450 litrni tashkil qiladi. Bir litr uchun o'rtacha yoqilg'i narxi 1,80 yevro bo'lsa, kuniga 450 litr tejash kuniga 810 yevroni tashkil qiladi. Yiliga ish kunlari soniga ko'paytirilsa, bu ko'rsatkich 30 ta traktordan iborat parkni boshqaradigan pudratchi tashkilot uchun muhim yillik tejamkorlikka olib kelishi mumkin.
Shoshmay turing, bu hali hammasi emas! Ushbu shinalar- nafaqat unumdorlik. Xizmat ko'rsatishga kamroq vaqtni talab qilgan va ish samaradorligini oshirgan holda ekspluatatsiya qilish paytida o'z-o'zini tozalashga AGRIMAX V-FLECTOning juda a'lo qobiliyati o'zini namoyon qildi. O'tkazilgan sinovlar chog'ida AGRIMAX V-FLECTO eng yaqin raqobatchiga nisbatan 8% ustunlik va eng kam samarali shinaga nisbatan tuproq to'planishining 126% ga hayratlanarli pasayishiga ega bo'lgan holda raqobatchilarga nisbatan eng kam miqdordagi tuproqni yig'di. Ushbu o'ziga xoslik nafaqat unumdorlikni oshiradi, balki umumiy foydalanishdagi yo'llarda tozalik me'yorlariga rioya qilishga hissa qo'shib, texnikaning dalalar o'rtasida ko'chib yurishda yo'llarning tozaligini saqlashga yordam beradi.
"Bizning ilg'or yechimlarni tadqiq qilish va ishlab chiqishga sodiqligimiz bizning tasavvurimizning eng yuqori cho'qqisini namoyon etuvchi AGRIMAX V-FLECTO ning ajoyib tavsifnomalari bilan tasdiqlanadi. Ekspluatatsiyaviy xarajatlarning pasayishi va atrof-muhitga ijobiy ta'sir zamonaviy qishloq xo'jaligining hozirgi va kelajakdagi ehtiyojlarini qondiradigan texnologiyalar bilan bog'liq. Biz shinalarimiz mukammallik bilan sinonim bo'lishi va butun dunyo bo'ylab mijozlarimiz uchun bebaho qo'shimcha qiymatni ta'minlashiga bundan keyin ham intilishda davom etamiz", — deya izoh berdi BKT Europe Boshqaruvchi Direktori Lucia Salmaso.

BKT получила знак качества DLG-APPROVED: шины AGRIMAX V-FLECTO показали высокие результаты в полевых и лабораторных испытаниях
04.12.2023
Seregno (MB), Италия, ноябрь 2023 г. - Уменьшение уплотнения почвы, снижение расхода топлива, способность к самоочистке и простота использования - вот те аспекты, которые оказались выигрышными. Независимый немецкий институт тестирования DLG присвоил шинам AGRIMAX V-FLECTO компании BKT знак качества DLG-APPROVED, благодаря их невероятным характеристикам, продемонстрированным в ходе полевых испытаний.
Являясь мировым лидером в производстве ОТР шин, BKT получает значимое признание, которое определяет способность AGRIMAX V-FLECTO соответствовать высоким требованиям к технологии и производительности для мощных тракторов. В частности, две шины AGRIMAX V-FLECTO типоразмеров VF650/65 R42 и VF540/65 R30 достигли выдающихся результатов в модулях испытаний DLG "Экономия ресурсов" и "Простота использования", проведенных в полевых условиях".
В процессе тестирования шины AGRIMAX V-FLECTO подверглись тщательным испытаниям на тракторах Fendt 724 Vario (Gen6) и Fendt Vario 828. Полевые испытания включали в себя оценку площади следа шины и давления на грунт на различной глубине, обеспечивая точное измерение воздействия на рельеф и уплотнение почвы.
Одновременно в лабораторных испытаниях оценивались тяговые характеристики шин, расход топлива и свойства самоочистки. Такой комбинированный подход позволил получить всестороннюю и точную оценку характеристик шин в различных условиях эксплуатации.
Что впечатляет? В ходе полевых и лабораторных испытаний шины продемонстрировали более широкую площадь контакта с грунтом, что привело к снижению опорного давления и, как следствие, к уменьшению уплотнения почвы. При давлении в шинах 0,6 бар AGRIMAX V-FLECTO продемонстрировали на 16 % меньшее давление на почву по сравнению с другими протестированными шинами, включая премиальные и бюджетные бренды, и самую малую глубину пятна контакта с почвой. Это привело к значительному снижению уплотнения почвы, что крайне важно для экологически устойчивой сельской практики.
Использование шин BKT позволяет значительно экономить топливо. По сравнению с наименее эффективными шинами VF среди конкурентов, шины BKT снижают расход топлива примерно на 5 %. Учитывая, что вспашка одного гектара земли занимает около 2 часов, а обычный рабочий день длится 8 часов, в день можно обрабатывать до 15 гектаров. Это означает, что AGRIMAX V-FLECTO позволяет экономить около 15 литров топлива на трактор ежедневно.
Умножение этой экономии топлива на количество рабочих дней в году дает значительное экономическое преимущество, особенно для подрядчиков, эксплуатирующих несколько машин. Например, при использовании 30 машин экономия составит 15 литров в день на трактор, что в общей сложности составит 450 литров в день для всего парка из 30 тракторов. При средней стоимости топлива 1,80 евро за литр экономия 450 литров в день составляет 810 евро в день. При умножении на количество рабочих дней в году эта цифра может привести к значительной годовой экономии для подрядной организации, управляющей парком из 30 тракторов.
Подождите, это еще не все! Эти шины - не только производительность. Исключительная способность AGRIMAX V-FLECTO к самоочистке проявилась во время эксплуатации, требуя меньше времени на обслуживание и повышая эффективность работы. В ходе проведенных испытаний AGRIMAX V-FLECTO собрала наименьшее количество почвы по сравнению с конкурентами, имея преимущество в 8 % над ближайшим конкурентом и ошеломляющее снижение накопления почвы на 126 % по сравнению с наименее эффективной шиной. Эта особенность не только повышает производительность, но и помогает поддерживать чистоту дорог при перемещении техники между полями, способствуя соблюдению норм чистоты на дорогах общего пользования.
"Наша приверженность исследованиям и разработке передовых решений подтверждается выдающимися характеристиками AGRIMAX V-FLECTO, представляющими собой вершину нашего видения. Снижение эксплуатационных расходов и положительное воздействие на окружающую среду обусловлены технологиями, которые отвечают настоящим и будущим потребностям современного сельского хозяйства. Мы будем и дальше стремиться к тому, чтобы наши шины были синонимом совершенства и обеспечивали неоценимую добавленную стоимость для наших клиентов по всему миру", - прокомментировала Lucia Salmaso, Управляющий Директор BKT Europe.